Nazwa forum

Opis forum


#1 2012-03-23 10:21:05

kowalsky

Administrator

Zarejestrowany: 2012-03-23
Posty: 0
Punktów :   

Zmiany w organiźmie.

Rzucenie palenia to dla każdego wyzwanie i decyzja, którą trudno podjąć. Jest to jednak najważniejsza rzecz, którą można zrobić, by poprawić swój stan zdrowia. Poza tym niesie ze sobą natychmiastowe korzyści. Kiedy od odstawienia papierosów upłynie:

20 minut — ciśnienie krwi oraz tętno wracają do normy.

8 godzin — poziom tlenu we krwi wraca do normy.

24 godziny — tlenek węgla zostaje usunięty z organizmu. Płuca rozpoczynają proces oczyszczania ze śluzu i innych substancji związanych z paleniem.

48 godzin — nikotyna zostaje całkowicie usunięta z organizmu. Znacząco zwiększa się wrażliwość zmysłów smaku i węchu.

72 godziny — oddychanie staje się łatwiejsze, oskrzela rozluźniają się. Wzrasta też poziom energii organizmu.

2-12 tygodni — poprawia się krążenie w całym ciele, chodzenie i bieganie stają się łatwiejsze.

3-9 miesięcy — funkcjonowanie płuc poprawia się o 10%. Zmniejszają się kaszel i sapanie oraz problemy z oddychaniem.

1 rok — ryzyko ataku serca spada o 25%.

10 lat — ryzyko raka płuca zmniejsza się o 50%, zaś ryzyko ataku serca jest takie samo jak u osób, które nigdy nie paliły.

Policz, ile wydajesz na papierosy w ciągu dnia, tygodnia i roku, a następnie zacznij planować przyjemności, które można kupić za te pieniądze.

Offline

 

#2 2016-05-04 14:00:15

Posobocie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2016-05-04
Posty: 1
Punktów :   

Re: Zmiany w organiźmie.

Mało kto wie, że skutki palenia papierosów są aż tak poważne! Sam byłem nieufny, ale na szczęście w porę otrzeźwiałem. Rzucenie nałogu było łatwiejsze po zapoznaniu się z tym artykułem: http://niko-lek.pl/nikolek-skutki-palenia.html który uświadomił mi wiele kwestii. W towarzystwie dziś wstyd mi przyznać, że kiedyś wypalałem dwie paczki na dzień. Dobrze być wolnym od tych szkodliwych petów!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wspolnotajp2.pun.pl www.wyspa-rp.pun.pl www.czarnobyl.pun.pl www.superbohatery.pun.pl www.depozytariusz.pun.pl